Skip to main content

Nu kan våra medlemmar göra sina egna appar enkelt och billigt!

Bild Connect4apps

 

Utan tvekan är det mobila applikationer, appar, som är framtidens kommunkationskanal mellan handlare och kunder.
Genom en ny medlemsförmån erbjuder nu Svensk Servicehandel & Fast Food möjligheten att billigt och enkelt bygga sina egna appar. 
Faktum är att det finns fler mobiltelefoner än människor på vår planet idag.

- Vi ser det som en riktigt intressant medlemsförmån som vi nu erbjuder genom samarbetet med företaget Connect4apps utvecklar mobila applikationer för Smartphones i samarbete med Google-Play och App-store., säger Svensk Servicehandel & Fast Foods vd Bengt Hedlund.

93 procent av dem som använder mobilen till att undersöka produkter och affärer köper produkten inom en timme. Ju mer man syns och finns tillgänglig för kunderna på deras mobiler, desto mer kommer de besöka butiken och desto oftare kommer det leda till försäljning.

En annan fördel med en mobil applikation är att man också kan nå kunderna genom pushnotiser.

- 90 procent av notiserna som skickas ut öppnas inom 15 minuter från det att man skickar ut ett meddelande, säger Jakob Kolsmyr på Connect4apps som nu hoppas att många av våra medlemmar utnyttjar förmånen och börjar bygga sina egna appar.

- Vi har system som gör det enkelt och kostnadseffektivt och ser fram emot det nya samarbetet.

Mer information finns på www.connect4apps.com. Du som är medlem kan logga in på våra medlemssidor för att testa och se hur enkelt det är. Här finns också priserna angivna.